Střední škola technická, Most, příspěvková organizace

Dělnická 21, 434 01 Most

Tel: (+420) 476 137 111, e-mail: sstmost@sstmost.cz

 

p PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH

Home

Kde nás najdete

Ke stažení

Kontakty

ŠKOLA

STUDIUM

PRO ŽÁKY A RODIČE

SPORTOVNÍ AREÁL

DALŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ

PROJEKTY

OSTATNÍ ČINNOSTI

Teoretické vyučování

Odborný výcvik

Jídelna

Domov mládeže

Sportovní a zájmové aktivity

Výchovné poradenství

 

 

ZÁBAVA

JÍZDNÍ ŘÁD MHD

VLAKY-AUTOBUSY

ŽÁCI A RODIČE > SPORTOVNÍ A ZÁJMOVÉ AKTIVITY

SPORTOVNÍ AREÁL    ROZPIS KROUŽKŮ


Nezbytnou součástí středoškolského života na naší škole je sport a propagace moderního životního stylu. Širokou nabídku sportovních a zájmových aktivit pro všechny studenty zajišťují pedagogové a vychovatelé školy.

Žáci si mohou vybrat z několika sportovních kroužků. Největší popularitě se dostává florbalu, ve kterém naše škola každoročně dosahuje nemalých úspěchů, a futsalu.

K výuce i pro volný čas mají žáci k dispozici sportovní zázemí v podobě posilovny, herny stolního tenisu, tělocvičen a sportovní haly, vybavené pro takřka všechny kolektivní halové sporty. Povrch haly poskytuje vysoký komfort a požitek ze hry. Od roku 2011 je součástí stávajících sportovišť atletický stadion s fotbalovým hřištěm, tenisové kurty, volejbalová a basketbalová hřiště. Na domově mládeže lze mimo jiné využívat posilovnu, střelnici pro sportovní střelbu ze vzduchovky, hernu kuželek, kulečníku a stolního tenisu.

Mnozí z našich žáků jsou v mimoškolních sportovních aktivitách úspěšní. Máme zde špičkové fotbalisty i hokejisty, juniorského mistra Evropy v softbalu atd.. V uplynulých letech se žáci naší školy zúčastnili velké řady sportovních podniků pro středoškolskou mládež a vedli si velmi dobře.

Jedním z cílů naší školy je podpora každodenní sportovní činnosti žáků jak ve škole, tak i v jejich volném čase.

Události

 

Pohár Josefa Masopusta (krajské finále)

Dne 3. 4. 2014 proběhlo ve sportovním areálu TJ Baník Souš v Mostě krajské finále ve fotbale o Pohár Josefa Masopusta. Po podzimním vítězství v okresním finále si účast vybojovalo i družstvo SŠT Most. V těžké konkurenci ostatních vítězů jednotlivých okresů z Děčína, Teplic, Ústí, Chomutova a také mosteckého Gymnázia naši žáci opět uspěli. Bez jediné porážky celý turnaj vyhráli a zajistili pro naši školu účast                           na republikové kvalifikaci, která se uskuteční 6. 5. 2014 v Praze. Držme našim žákům palce, ať šíří dobré jméno naší školy na sportovním poli i za branami Ústeckého kraje! (podrobnější info na www.poharjm.cz)

                                                          

                                                                                              Mgr. Aleš Polata

                                                                                              (vedoucí týmu)

 


28.1.2014

Dne 28. 1. 2014 proběhlo v teplické sportovní hale krajské kolo středních škol ve florbalu, kategorie dívek. Naše škola se zúčastnila po předešlém okresní kole, který s přehledem vyhrála bez jediné prohry.

Do turnaje se probojovalo osm týmů, jež byly rozděleny do dvou skupin. Hrál se systém každý s každým, první dva týmy postupovaly do semifinále. Reprezentantky SŠT Most po dvou remízách a jedné výhře postoupily ze skupiny z první pozice. Narazily tak na celek SŠZ z Ústí nad Labem, jejich vzájemný souboj vyzněl šťastněji pro naše dívky. Ve finále se naše reprezentantky střetly s OA Děčín, které nalezlo vítěze až v prodloužení, na němž se podílela Lucie Brátová svou famózní střelou tahem sedm sekund před koncem utkání.

Reprezentantky SŠT Most, tak ovládly okresní i krajské kolo ve florbalu a my gratulujeme k jejich úspěchům!

Sestava:

Útok: Černá Denisa, Fialová Petra, Zajíčková Renata, Bártová Markéta, Brátová Lucie

Obrana: Soukupová Lucie, Skalická Adéla, Třísková Kateřina, Pavlová Lucie

Brána: Lazurová Ladislava

Trenéři: Mgr. Procházka Lukáš, Steklý Jiří

 

Autor článku + zdroj fotografií: Mgr. Lukáš Procházka  


27.1.2014
V pondělí 27.1.2014 proběhlo ve sportovní hale Střední školy technické, 3. kolo středoškolské futsalové ligy. Chlapecký tým naší školy, pod vedením Mgr. Aleše Polaty vybojoval 1. místo a postupuje do Severočeské divize, která se odehraje v průběhu měsíce února. Držme naším sportovcům palce!

Ing. Šárka Šumová – učitelka TV


22.1.2014
Ve středu 22. ledna se ve sportovní hale SŠT Most
utkalo celkem sedm středních škol se stavebním zaměřením, v rámci Přeboru ČR v sálové kopané. Síly hráči jednotlivých škol změřili systémem každý s každým.
K vidění byly vynikající sportovní výkony kolektivní i individuální. Obrovského úspěchu dosáhli hoši z domácí pořadatelské SŠT. Po loňském třetím místě, letos vybojovali titul přeborníka ČR a celý turnaj pod vedením Mgr. Aleše Polaty vyhráli.
Naše škola už poněkolikáté získala vedle sportovního úspěchu i ocenění od všech účastníků, za vynikající organizaci a pohostinnost, na což jsou učitelé TV, naší školy v podstatě již zvyklí.
Za tým učitelů TV: Ing. Šárka Šumová

Výsledky přeboru:

1. SŠT Most

2. SŠS Teplice

3. SŠPHS Litoměřice

4. SŠT Praha – Zelený pruh

5. SŠS Ústí nad Labem

6. SŠSE Chomutov

7. SŠSŘ Stochov

Nej. brankář:  Tomáš Ulrich (Chomutov)

1.   Hvězda turnaje: Jaroslav Benda (Teplice)

2.   Hvězda turnaje: Jan Šikl (Litoměřice)


14.1.2014
okresní kolo florbalového turnaje

Dne 14.1.2014 proběhlo v naší sportovní hale  okresní kolo florbalového turnaje, kterého se zúčastnily žáci středních škol okresu most.

 

1.  místo   SPŠ Most

2.  místo   VoŠ, SPGŠ, OA... Most

3.  místo   SOŠpO Most

4.  místo   SŠT Most

 

Tabulky

Dívky, Chlapci A, Chlapci B

 

Fotografie poskytl učitel Mgr. Lukáš Procházka


23.04.2013

úspěch našich žákyň na meziškolním přeboru v judu

Dne 10.04.2013 se žáci naší školy, oboru Bezpečnostně právní činnost, zúčastnili meziškolního přeboru v judu, který se konal na Vyšší policejní škole a střední policejní škole MV v Holešově. O úspěch naší školy se zasloužily Jana Moravcová (2. místo) a Jana Táborská (3. místo) - GRATULUJEME! Všem zúčastněným žákům děkujeme za reprezentaci školy.

Bc. Bohumil Moravec, učitel


29.01.2013

severočeská divize ve futsalu dívek

Dne 25.01.2013 se v moderní sportovní hale v Teplicích uskutečnilo finále severočeské divize ve futsalu dívek. Do elitní společnosti tří nejlepších škol se při své premiérové účasti v této soutěži probojovala také naše škola. V úvodním zápase po vyrovnaném průběhu a dramatickém závěru nakonec podlehl náš tým 1:2 domácím SŠ obchodu a služeb Teplice. V následujícím zápase se SOU nábytkářské a SOŠ Liberec dokázaly naše hráčky držet krok pouze v prvním poločase (2:2). Ve druhém se již projevily větší zkušenosti týmu z Liberce, který nakonec vyhrál 5:2 a po remíze 2:2 v závěrečném utkání se SŠ obchodu a služeb Teplice, si jako vítěz zajistil účast v konferenčním finále v Praze.

Touto cestou bych rád poděkoval všem hráčkám za jejich bojovný výkon a skvělou reprezentaci naší školy. Vzhledem k tomu, že tým byl složen výhradně ze žákyň prvních a druhých ročníků je zároveň velkým příslibem do příštích let.

Poděkování patří též Ing. Šárce Šumové za pomoc s organizací od úvodního kola SFL (středoškolské futsalové ligy).

Soupiska SŠT Most::

Heráková Sabina, Macková Kristína (obě PM1), Vidličková Kristýna (PM2), Pazourková Kateřina (BP1B), Viktorová Michaela (BP1C), Skalická Adéla (BP2A), Nedvědová Veronika, Fejfarová Dana, Kozáková Kateřina, Koubková Lucie, Moravcová Jana (všechny BP2C).

Článek a fotografie poskytl učitel Mgr. Aleš Polata, vedoucí týmu, předseda předmětové komise Tv


16.11.2012

Turnaj v sálové kopané

Dne 14.11.2012 se v rámci dne otevřených dveří SŠT Most uskutečnil již 9. ročník turnaje ZŠ v sálové kopané „O pohár ředitele SŠT“.

Letošního ročníku se zúčastnilo 7 základních škol:

ZŠ Janov

ZŠ Zlatnická

ZŠ V. Nezvala

ZŠ Z. Štěpánka

ZŠ Obrnice

ZŠ Okružní

ZŠ V. Talicha

Po odehrání základních skupin postoupily do semifinálových bojů ZŠ V. Nezvala, ZŠ Okružní, ZŠ Obrnice a ZŠ Z. Štěpánka. V dramatickém závěru turnaje nakonec celkové prvenství obhájila ZŠ Z. Štěpánka, která ve finále porazila ZŠ V. Nezvala. Pohár za 3.místo si odvezli žáci ZŠ Obrnice.

Přehled výsledků:

1.      místo   ZŠ Z. Štěpánka

2.      místo   ZŠ V. Nezvala

3.      místo   ZŠ Obrnice

Nejlepší hráč turnaje        Patrik Tokár (ZŠ Zlatnická)

Nejlepší brankář turnaje   Tomáš Kvasnička (ZŠ Okružní)

Vítězům blahopřejeme a se všemi zúčastněnými se těšíme na viděnou v příštím jubilejním 10.ročníku tohoto turnaje. Závěrem bych rád poděkoval učitelům TV, kteří se podíleli na organizaci a zajištění hladkého průběhu turnaje.

Za organizační tým

Mgr. Aleš Polata

učitel Tv, předseda předmětové komise Tv


16.11.2012

Středoškolská futsalová liga

Dne 01.11.2012 uspořádala SŠT Most 1.kolo Středoškolské futsalové ligy za účasti 5 mosteckých středních škol: D3-SPŠ a SOŠGS Most, D6-SŠT Most, D19-Podkrušnohorské gymnázium Most, D28-OA, SPgŠ a SZŠ Most, D29-SŠdvz Most.

V této silné konkurenci domácí tým nepoznal hořkost porážky a jako jediný dokázal držet krok s obhájcem republikového stříbra z loňského ročníku OA, SPgŠ a SZŠ Most. Po 4 nerozhodných výsledcích však obsadil 3.místo, tedy první nepostupové umístění.

Do dalších bojů postupují OA, SPgŠ a SZŠ Most a Podkrušnohorské gymnázium Most, kterým přejeme hodně úspěchů v dalších kolech.

Za organizační tým

Mgr. Aleš Polata, učitel Tv, předseda předmětové komise Tv

Ing. Šárka Šumová


31.01.2012

Středoškolská futsalová liga

Dne 31. 01.2012 proběhlo v naší sportovní hale 3. kolo SŠFL. V této soutěži žáci naší školy zaznamenávají nemalé úspěchy a pravidelně se jí účastní. Největšího úspěchu dosáhli ve školním roce 2003-2004, kdy v konkurenci téměř 200 českých středních škol postoupili mezi 8 nejlepších.

V letošním roce se náš tým probojoval do 3. kola, ve kterém jeho cesta bohužel skončila. Přesto, že náš tým byl vyřazen, lze jeho postup do 3. kola v těžké konkurenci považovat za úspěch. Velký podíl na kvalitě našeho školního futsalového týmu má učitel Tv Mgr. Aleš Polata.

Mgr. Jan Voda, předseda předmětové komise Tv


26.01.2012

Přebor ČR v sálové kopané - OS STAVBA ČR

Ve dnech 24. - 26.01.2012 pořádala naše škola z pověření OS STAVBA ČR Přebor ČR stavebních škol v sálové kopané, který se konal ve sportovní hale SŠT v Mostě a němž si dalo dostaveníčko 7 týmů ze středních škol.

V letošním roce tým naší školy završil "zlatý hatrick", když po třetí v řadě získal titul Přeborník ČR v sálové kopané.

Vedoucí týmu: Mgr. Aleš Polata

Celkové pořadí:

1. SŠT Most

2. SŠS Teplice

3. SPŠ Tachov

4. SŠSE Chomutov

5. SOŠ Karlovy Vary

6. SŠS Ústí nad Labem

7. SŠSŘ Stochov

Fotografie a více k přeboru na OS STAVBA ČR

Mgr. Jan Voda, za organizační výbor přeboru


 Mezinárodní sportovní úspěch žáka Nezbedy - softbal

Juniorské mistrovství Evropy v softbalu - žák Jiří NezbedaJuniorské mistrovství Evropy v softbalu - žák Jiří NezbedaJuniorské mistrovství Evropy v softbalu - žák Jiří Nezbeda

Juniorské mistrovství Evropy v softbalu - žák Jiří Nezbeda

Úspěch našeho žáka Kačera na Mistrovství republiky ve stolním fotbalu


Přebor České republiky stavebních škol ve futsalu - leden 2008

Na konci ledna se do mostecké Střední školy technické ve Velebudicích sjeli žáci středních škol stavebního zaměření. Důvodem bylo konání se Přeboru České republiky stavebních škol ve futsalu. Ve Velebudicích se tak sešla početná konkurence v podobě čtrnácti futsalových týmů budoucích stavbařů ze všech koutů naší vlasti (např. z Brna, Otrokovic, Českých Budějovic, Pardubic nebo Karlových Varů). Bojovalo se ve dvou sedmičlenných skupinách, z nichž vždy dvě nejlepší mužstva vytvořila finálovou čtveřici. Do ní postoupily týmy výhradně z Ústeckého kraje, které se nakonec seřadily do následujícího výsledného pořadí:

1. Most, 2. Chomutov, 3. Louny a  4. Teplice.

Pro domácí Střední školu technickou se jedná o obrovský sportovní úspěch. Všichni účastníci Přeboru ČR stavebních škol ve futsalu také v superlativech hodnotili vynikající organizaci a hostitelské a pořadatelské aspekty celé sportovní akce. Organizátoři, kterými byli zaměstnanci všech útvarů školy Most-Velebudice opět potvrdili , že na základě svých několikaletých zkušeností dokážou připravit a zorganizovat sportovní podnik velkého rozsahu. Finančně celou akci zajistil Odborový svaz stavba ČR, jehož zástupce předal nejlepším týmům i jednotlivcům krásné ceny.

PaedDr. Karel Vokáč, zástupce ředitele pro teoretické vyučování

Mgr. Jan Voda, učitel

FOTOGALERIE


t ZPĚT

p NAHORU

 

t ZPĚT

p NAHORU

Najdete nás také zde >> stredniskoly.eu   stredniskoly.cz   infoabsolvent.cz


Copyright © 2006-2014 Střední škola technická, Most, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

Poslední aktualizace 07.04.2014 09:43:33